Kurucumuz

Kurucumuz
Niyaz Kılıç Niyaz

8 Ekim 1987’de Türkmenistan’ın Başkenti Aşkabat’ta doğdu.9 yıl satranç milli takım üyesiydi. Bu süreçte satranç uluslararası yarışmalarına katıldı. Türkmenistan ulusal televizyon kanallarında sunuculuk yaptı. 8 Ekim 2014 “Türkmenistan Cumhuriyetinin Devlet Başkanının Altın Zinciri” ödülünü aldı. Gazetelerde birçok makale yazdı. Türkmenistan’ın İlk Cumhurbaşkanı olan Saparmurat Niyaz Türkmenbaşı’nın adını taşıyan üniversitede okudu ve 3. Yılında Moskova’ya geçerek Rusya Devlet Başkanı’nın akademisinde okumaya devam etti.
Türkmenistan’da uzun yıllar siyaset ve ticaretle uğraşarak bu alanda vizyonunu büyük oranda yükselten Niyazkılıç 2017 yılı başlarında yeni stratejisini belirleyip Türkiye’ye gelerek finans ve gayrimenkul sektöründe büyük başarılara imza attı.

Türkiye’de yaklaşık 1200 yatırımcı ve aileyi konut sahibi yaparak 3 yıl gibi kısa sürede çok miktarda döviz yatırımı yapmıştır. Yurtdışı yatırımcısı ve ailelere,ülkemize ciddi döviz yatırımı kazandırmış aynı zamanda yurtdışında ülkemizi yatırımcıların gözünde güvenilir kılmıştır. BEYAZ TV’de sunucu ve moderatör, “Niyaz ile bugün” programını aylardır başarı bir şekilde sunuyor. 2023 yılın Haziran ayından itibaren: Sultan Alparslan Han Uluslarası vakfının yönetim kurulunun başkanı, Türkiyenin Kentsel Tesis Yönetim Derneğinin yönetim kurulunun üyesi, genel başkan yardımcısı, medya ilişkilerinin komisyon başkanı, Tuğran Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanıdır.